Miras Hukuku Avukatı

miras hukuku avukatı

Ölen kişinin ardında bıraktığı malvarlığına “Miras” denir. Miras hukukunda buna “tereke” denilmektedir. Miras hukuku, ölen veya gaip olan kişinin malvarlığı ile ilgili özel hukuk ilişkilerini düzenleyen ve çıkan uyuşmazlıklara uygulanan özel hukuk dalıdır. Miras bırakanın ölümü ile birlikte malvarlığı mirasçılara geçecektir. Mirasa ilk hak kazanacak olan kişileri ölen kişinin eş ve altsoyudur. Yani ölen kişinin çocuğu, torunu ve eşi sağ ise öncelikle onlar mirasa hak kazanır.

Birçok kişi miras durumlarında sorun yaşamaz iken bazı özel durumlarda bu sorunlar büyük ölçüde aile içinde huzursuzluk yaratabilir. Özellikle ölen kişinin resmi veya yazılı vasiyetnamesi bulunuyor ise bu durumda mağdur olan taraf miras avukatı yardımına başvurabilir.

Miras Hukukunda Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar    

Miras hukuku, önem arz eden ve içinde birçok detayı barındıran bir hukuk dalıdır. Kişilerin uzun yıllar önce ölmüş olan yakınından da kalmış olan bir mal olabilir ya da kişinin kendi aile içinden de ölmüş olan bir kişiden kalmış olabilir. Bu sistemlerin hepsi kendi içinde bölümlere ayrılan ve birçok detayı öğrenerek hareket edilmesi geren bir iştir. Bu anlamda da eğer ki kişinin hukuk alanında eğitimi yoksa o zaman miras hukuku için bilgisinin de olduğunu söylenemez. Miras ile ilgili problemlerinizin çözümünün sağlanması için kurmuş olduğumuz hukuk büromuzda alanında başarılı avukatlarımız ile sizlere hizmet sunmaktayız. Alanında tecrübeli olan avukatlarımız sizin sorunlarınıza yönelik olarak veri ve bilgi toplayacak ve sizlerle sürekli iletişim içinde olarak dava seyri hakkında bilgilendirecektir.

Miras Avukatları İstanbul

Oldukça detaylı ve birden çok durumu içinde barındıran miras hukuku faaliyet alanı davalarında özverili bir çalışma gösteren avukat kadromuz bu anlamda kaliteli hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Özellikle dar bir bakış açısı ile davaya bakmayan, her detayın ve her kanunun size uygunluğunu araştıran miras avukatı bu anlamda sizlerin olumlu sonuçlar alması için çaba harcayacaktır. Sonuçların olumlu olması hem sizin açınızdan hem de bizim açımızdan çok önemlidir.

Miras Hukuku Alanındaki Davalar

 • Mirasçılık belgesinin alınması davası
 • Mirasçılık belgesinin iptali davası
 • Miras nedeniyle ortaklığın giderilmesi davası
 • Mirasta defter tutulması
 • Mirasın reddi davası
 • Mirasın hükmen reddi davası
 • Tenkis davası
 • Mirasta iade davası
 • Vasiyetnamenin iptali davası
 • Miras muvazaası nedeniyle tapu iptal ve tescil davası

Miras Avukat Ücretleri

Miras davaları çok çeşitli dava türlerini barındırmaktadır. Dava türüne göre ücretler farklılık göstermektedir. Daha detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Miras Avukatları İstanbul

Hukuk büromuz İstanbul Bakırköy’de hizmet vermektedir. Dava çeşitliliği barındıran hukuk büromuz miras hukuku alanında da hizmet vermektedir.

İlginizi Çekebilir

 1. Avatar
  Yuksel Cevapla

  Avukat Bey türkiyedeki avukatlar her davaya bakiyorlar ve 100/95 sahtekar ve dolandirici beide dolandirdilar 500 Euro Prämie aldikar vekalet verdim 2,5 dava acmadi yurt disindakileri yolunacak kaz olarak görüyorsunuz miras davalari baro fiati 11500 degilmi 59, 100 , 150 bin isteyenler var birde adaleti saglayacaksiniz yurt disindakileri sizlere hic guvenmiyor

  • Avatar
   Av. Yekcan Öner Gönderi yazarı

   Merhaba, baronun belirlediği fiyat asgari bir fiyattır. Her avukat kendi üst limitini belirlemekte serbest. Siz de çalışacağınız avukatla avukatlık sözleşmesi yaparak kendinizi garanti altına alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir