İşveren Avukatı

İşveren Avukatlığı

Öner Hukuk ve Danışmanlık ofisi olarak işverenlere hukuki danışmanlık yapılmasının yanında iş davaları, icra takipleri ve işyeri ile ilgili diğer davalarına da bakmaktayız.

Hukuk büromuz, İş kanunu kapsamında işverenler için geçerli olan istihdamla ilgili sayısız gereklilik ve kurallara ilişkin hukuki danışmanlık sağlayarak işverenleri ve işletme sahiplerini temsil etmektedir.

İşveren avukatı olarak işverenleri çeşitli mahkemelerde, arabuluculuk hizmetlerinde ve diğer çeşitli davalarda temsil etmekteyiz.

Küçük ölçekli işverenler bile ara sıra bir avukatın yardımına ihtiyaç duyar. Çünkü bazı durumlar hukuki uzmanlık gerektirebilmektedir. Bu nedenle işveren tek başına işin içinden çıkamayabilir.

İş hukuku değişken bir alandır. Devlet tarafından yeni yasaların çıkarılması, Yargıtay tarafından yeni bir karar verilmesi bu değişkenliğin en önemli nedenlerindendir. İşverenler bu değişkenliği takip etmekte zorlanabilirler.

Eski çalışanlar tarafından açılan davaların çoğu işveren aleyhine sonuçlanmaktadır. Bunun en önemli nedenlerinden biri ise işverenin davayı avukatsız takip etmek istemesidir. Bir çalışan şikayeti (veya birden fazla çalışandan gelen şikayetler) ile karşılaştıklarında, işverenler kendilerini en iyi işveren savunma avukatının yardımıyla stratejik olarak savunmalıdır.

İstanbul İşveren avukatı olarak, işverenlere her türlü hukuki hizmet iş hukuku uzman avukatlarımız tarafından sağlanmaktadır.

İşverenlere Verilen Hukuki Hizmetler

  • İşçi tarafından işverene karşı açılmış tazminat ve alacak davaları
  • İşçinin açtığı işe iade davaları
  • İş kazası davaları
  • İcra Takipleri (Çek, senet takipleri)
  • İşverenin 3. kişilerle yapacağı sözleşmelerin hazırlanması veya yorumlanması
  • İhtarname çekmek veya ihtarnameye cevap vermek
  • Hukuki danışmanlık hizmeti
  • Arabuluculuk toplantılarına katılma

İşveren Avukatı Olarak Stratejimiz

İster yeni başlıyor olun ister yüzlerce çalışanı kapsayan bir işletmeniz olsun. İş Hukuku ekibimizden profesyonel, yetkin ve özenli bir hizmet alacağınızdan emin olabilirsiniz. İşletmenizi ve ihtiyaçlarını anlamak için, ticari gereksinimlerinizi konuşmak için zaman ayıracağız, böylece verilecek en iyi tavsiyeleri ve alınacak stratejileri ayırt edebilelim.

Hiçbir şeyi şansa bırakmamaya inanıyoruz ve bir işveren olarak, yapmayı önerdiğiniz eylemlerin sizin için hem olumlu hem de olumsuz sonuçlarını anlamanızı sağlayacağız.

Size hem ticari açıdan zeki hem de işletmenizin benzersizliğine ve bunun için sahip olduğunuz vizyona duyarlı istihdam tavsiyeleri vereceğimizden emin olabilirsiniz.

Daha ayrıntılı bilgi ve hukuki destek için bizimle İLETİŞİME geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir