Cezaevindeki Eşe Karşı Açılan Boşanma Dava Dilekçesi

Cezaevindeki Eşe Karşı Açılan Boşanma Dava Dilekçesi

…….. AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE

                                                   

DAVACI                 : 

ADRES                   :

DAVALI                 :

DAVA KONUSU : Eşin cezaevinde bulunması nedeniyle açılan boşanma davası talebimden ibarettir.

 

AÇIKLAMALAR:

Davacı olarak davalı olduğum eşim ile yaklaşık ………… senedir evliyiz ve  müşterek …..çocuğumuz bulunmaktadır. Davalı ile evliliğimiz süresi içinde davalı tarafından huzurlu ve mutlu bir aile ortam kurmamız sağlanamamış sürekli huzursuz bir ortam yaşatmış ve çocuklarımız da bu ortamda yetişmek zorunda kalmıştır.

Bunun yanı sıra davalı şahıs ……. ay/yıl önce ……….. cezaevine işlemiş olduğu suçtan dolayı girmiştir. Davalı …… yıl hüküm giymiştir bu şartlar altında şahıs ile olan evliliğimizin devamının imkansız olması nedeni ile boşanma talebinde bulunmaktayım.

DELİLLER         :Nüfus Kayıt Örneği Tanık Beyanları ve ilgili sair delliller

SONUÇ VE İSTEM: Yukarıdaki  ifadem de izah etmiş olduğum nedenlerden dolayı eşim şuan da …………….CEZAEVİNDE tutuklu olarak bulunmakta ve evliliğimiz süresi içindeki sorunlardan dolayı ve şahısın…………. yıl daha ceza evinde hükümlü olarak kalması nedeni ile boşanma talebinde bulunmaktayım bu talebim doğrultusunda müşterek çocuklarımızın velayetlerinin tarafıma verilmesini talep ederek boşanma işlemlerin için bu dilekçem ile gerekli olan işlemlerin yapılmasını arz ve talep ederim. Tarih :…./…./….

 

                                                               DAVACI:……….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir