Miras Hukuku

Miras Hesaplama Programı

Miras hukuku, ölen kişinin geride bıraktığı mirasının kimlere nasıl dağıtılacağını ve mirastan çıkan uyuşmazlık konularını ele alan hukuk dalıdır.

Ölen kişinin ardından kalan miras nedeniyle anlaşmazlık çıkabilmektedir. Bu anlaşmazlıklar da aile içinde huzursuzluğa neden olabilmektedir. Özellikle, mirasbırakan kişinin ölmeden önce yaptığı devirler veya kazandırmalar nedeniyle mağdur olan taraf miras hukuku yardımına ihtiyaç duyabilecektir. Bu nedenle bu gibi durumlarda miras hukuku avukatından yardım almak şarttır.

Miras Hukukunda Önemli Hususlar    

Miras hukuku özen isteyen, içinde birçok detay bulunan bir hukuk dalıdır. Kişilerin uzun yıllar önce ölmüş olan yakınından da kalmış olan bir mal olabilir ya da kişinin kendi aile içinden de ölmüş olan bir kişiden kalmış olabilir. Bu sistemlerin hepsi kendi içinde bölümlere ayrılan ve birçok detayı öğrenerek hareket edilmesi geren bir iştir. Bu anlamda da eğer ki kişinin hukuk alanında eğitimi bulunmuyorsa o zaman miras hukuku için bilgisinin de olduğunu söylemek mümkün değildir. Bu anlamda sizin lehinize olarak uyuşmazlık ve davalarınızın hızlı bir şekilde çözülmesi için miras hukuku avukatlarımız bu alanda sizi en iyi şekilde temsil etmek için çabalayacaklardır.

Miras Hukuku Alanında Baktığımız Davalar Ve İşlemler

 • Mirasta Denkleştirme Davası
 • Tenkis Davası
 • Vasiyetnamenin Tenfizi Davası
 • Vasiyetnamenin İptali Davası
 • Miras Muvazaası Nedeniyle Tapu İptal Davası
 • Miras Muvazaası Nedeniyle Tapu Tescil Davası
 • Mirasçılık Belgesinin (Veraset ilamı) Alınması
 • Miras Sözleşmesi Hazırlanması
 • Ölüme Bağlı Tasarrufun İptali Davası

Miras Hukuku Avukatı

Alanında tecrübeli olan avukatlarımız sizin problemlerinize yönelik olarak çözüm sağlayacak ve davanızın lehinize ve hızlı bir şekilde sonuçlanmasını sağlayarak davanın gidişatı hakkında bilgilendirileceksiniz.

Özellikle davaya uygun kanun ve yüksek yargı kararlarını araştıran avukatlarımız bu anlamda sizlerin olumlu sonuçlar alması için tüm çabasını harcayacaktır.

Hukuki danışmanlık ile ilgili her türlü bilgi ve destek talebini iletişim formu aracılığıyla gerçekleştirebileceğiniz gibi bizimle direkt olarak da iletişime geçebilirsiniz. Miras hesaplama programı ile anlık olarak alabileceğiniz miras miktarını hesaplayabilirsiniz.

Hukuki Danışmanlık oner.av.tr

Miras Hukuku ile ilgili her türlü bilgi ve destek talebini aşağıdaki form aracılığıyla gerçekleştirebileceğiniz gibi bizimle direkt olarak da iletişime geçebilirsiniz.

  Aile ve Boşanma Hukuku ile ilgili daha fazla bilgi edinmek ve destek almak için lütfen iletişime geçiniz.
  İletişim adreslerimiz:

  Telefon: 05443120902

  E-Posta: info@oner.av.tr

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir