Bakırköy İşçi Avukatı

Bakırköy İşçi Avukatı

İş hukuku, işçi ve işveren arasındaki her türlü ilişkiyi inceleyen ve düzenleyen bir hukuk dalıdır. İş hukukunun temel amacı işçinin mağdur olmasını engellemektir. Ancak iş hukuku hem işçi için hem işveren için çok önemlidir.

Her iki tarafı da kapsayan bu hukuk dalı hizmet akdiyle birlikte ortaya çıkmaktadır.  Önemli bir alanı temsil eden bu hukuk dalıyla ilgili yürütülecek işlemlerde avukattan destek almak, özellikle hak kazanımlarında önem taşır. Bu nedenle iş hukuku alanında mutlaka hukuki danışmanlık veya hukuki destek alınmalıdır.

Bakırköy İş Hukuku Avukatının Rolü

İstanbul İş hukuku avukatı, işçiyle işveren arasındaki ilişkinin kanunlara uygun halde düzenlenmesine ve incelenmesine imkan tanımaktadır. İşçiyle işveren arasında var olan sözleşmeyle ilgili olarak bir anlaşmazlık ortaya çıktığında başvurulan uzman kişiler işveren ve işçi avukatlarıdır. Bakırköy İş hukuku avukatı alanında alınan hukuki destek sayesinde gerekli olan yönlendirmeler doğru ve kanunlara uygun olarak yapılmaktadır. İş hukuku avukatları aslında iki tarafın sözleşme akdinin her aşamasında yer alabilir. İş sözleşmesinin hazırlanmasında ve uygulamaya konulmasında, hak ve alacaklarda, ortaya çıkan anlaşmazlıklarda, uyuşmazlık çözümlerinde yetkili olabilmektedir. Kıdem ve ihbar tazminatları, fazla mesai veya izin alacakları, ücret gibi kıstasların hepsi iş hukuku avukatı hizmeti dahilindedir. Bu nedenle bu alanda yaşanan hukuki sorunlarda İstanbul iş hukuku avukatının rolü oldukça büyüktür.

Bakırköy İş Avukatlarımızın Hizmetleri Nelerdir?

İş avukatları ilgilendikleri konu gereği oldukça önemli bir görev üstlenmektedirler. Bu sebeple alanında uzman olan avukatlarla çalışmak oldukça önemlidir. Çünkü işçinin hak ve emeğinin korunması, işverenin sermaye ve ticari çıkarlarının korunması oldukça önemli bir konudur. Bu nedenle iş hukuku avukatı oldukça özenle hareket etmelidir. Avukatlık ofisimizde hizmet veren iş hukuku avukatlarımız, işçi haklarının ihlallerinde, iş kazaları ya da meslek hastalıklarının hukuki boyutunda, işverenin sözleşmedeki borçlarını yerine getirmediği durumlarda, işçi ve işverenin sendikal haklarının korunmasında, Sosyal Güvenlik Hukuku kapsamında yer alan konularda başarıyla hizmet vermektedirler. Profesyonel bir şekilde ve kurum anlayışıyla çalışan avukatlarımız oldukça hassas ve etkili bir hukuki süreç geçirilmesine yardımcı olmaktadırlar.

Bakırköy  İşçilerin Hakları İçin Hukuksal Destek ve Danışmanlık

İş hukuku davalarında mahkeme ve Yargıtay kararları daha çok işçi lehine olmaktadır. Burada amaç zayıf olanın güçlüye karşı korunmasıdır. Bizler Bakırköy iş hukuku avukatı alanında verdiğimiz hizmette müvekkillerimizin lehine kararlar almak için özveriyle çalışırız. Özellikle de işçilere davalarında hızlı sonuç almalarını sağlayarak, zararlarının tamamen giderilmesi için emek harcarız. İşverenler için de iş hukukuyla alakalı sıkıntılar yaşamamaları ve mahkeme tarafından adil olmayan kararların alınmaması için gerekli olan danışmanlık hizmetini ve hukuki desteği en kapsamlı şekilde sunmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir