Online Avukat

Online Avukatlık Hizmeti

Küresel pandemi döneminde hem dünyada hem Türkiye’de internet ve sosyal medya kullanım oranlarında artış olduğu belirlenmiştir.

Online avukat danışmanlığı, ülkemizde özellikle yaşadığımız pandemi sonrası artış göstermiştir. Online danışmanlık; uzman bir avukatın internet üzerinden sizinle hukuki sorunlarınız üzerine konuşması ve hukuki destek ve yardım sunmasıdır. Hukuki danışmanlığın yüz yüze bir şekilde yapılması elbette ki danışmanlık alan kişi için daha iyi olacaktır. Ancak şartlar zorladığında ihtiyacı olan kişilere teknolojiden yararlanılarak yardımcı olmak faydalı olacaktır. Uzakta bulunan veya istediği etkin ve yararlı hukuki danışmanlığı bulamayan müvekkil adaylarımızın interneti kullanarak görüntülü veya sesli bir şekilde online danışmanlık hizmeti alabilirler.

Online Avukat – Online Hukuki Danışmanlık hizmeti hangi durumlarda avantajlı olur ?

 • Kişinin bulunduğu yerde hukuki danışmanlık alabileceği bir uzman avukat yoksa,
 • Kişinin zaman sorununun olması,
 • Kişinin fiziksel bir sorununun olması,
 • Kişinin işten izin alamaması,
 • Salgın hastalık veya başka nedenlerle evde vakit geçirme zorunluluğu varsa

online avukata sor, online hukuki danışmanlık kullanılabilecektir.

Evinizde, ofisinizde veya uygun olan herhangi bir yerde bile online danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.  Sonuç olarak; online danışmanlık bir ihtiyaçtan doğmuştur ve gerektiğinde kullanılırsa bir çok yararı bulunmaktadır. 

Online Hukuki Danışmanlıkta Etik Kuralları

 • Online hukuki danışma hizmeti verecek kişinin avukat olup olmadığının danışacak kişi tarafından anlaşılması ve güven oluşturması amacıyla online danışmanlık öncesi kimlik doğrulama yapılabilir.
 • Online hukuki danışma hizmetinde gizlilik en önemli ilkelerden bir tanesidir. Danışmanlık almak isteyen kişinin paylaşacağı her türlü bilgi, belge, görüntü ve sesin korunması konusunda gerekli önlemler alınmalıdır.
 • Yüz yüze hukuki danışmanlık için geçerli olan tüm etik kuralları online hukuki danışmanlık hizmeti için de geçerli olmalıdır.

Online Hukuki Danışmanlık İçin Nasıl Randevu Alabilirim ?

Online avukat randevusu için 0544 312 09 02 telefon numaramızı arayarak randevu alabilirsiniz. Yapacağımız telefon görüşmesinde randevu tarih ve saati kararlaştırılacak.

Hangi Uygulama Üzerinden Görüşme Yapılacak ?

Telefonunuzda bulunan Whatsapp – Facetime üzerinden, veya vermiş olduğunuz Skype ya da Zoom adresinden randevu saatinizde sizi arayarak görüntülü veya sesli görüşme hizmetini başlatmaktayız.

Online Danışmanlık Ödemesi Nasıl Olacak ? 

Telefonda randevu tarihi ve saati kararlaştırıldıktan sonra size göndereceğimiz İBAN adresine danışmanlık ücreti yatırılması gerekmektedir. Aksi takdirde online danışmanlık hizmeti başlamayacaktır.

Peki Size Nasıl Güveneceğim ?

İnternet sitemizde açık adresimiz bulunmaktadır. Ayrıca İSTANBUL BAROSU LEVHA sayfasından veya TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ AVUKAT ARAMA sayfasından sizinle görüşecek olan avukatımızın bilgilerini teyit edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

 1. Avatar
  Mehmet sönmez Cevapla

  2018 yılından bu yana yırtdışında yaşıyorum.
  2014 yılında ikinci evliliğimi yaptım. Aile birleşimiyle Almanya’ya geldim.
  Biz 4 kardeşiz.
  2 kız 2 oğlan olmak üzere.
  Babam 2011 yılında vefat etmeden önce, taşınmazlarını 4 kardeş arasında pay etti. (Sözlü olarak) biz 4 kardeş, babamızın bize pay ettiği bölüşmeyi kabul ettik…
  Babam 2011 yılında vefat edince, bütün mal varlığı annemin üzerine geçti.
  Benim 2014 yılında yaptığım ikinci evliliğime karşı çıktı annem. Buna rağmen ben ikinci evliliğimi yaptım. En son 2019 yılında Türkiye’ye izine geldiğimde kendini 2 kez ziyaret ettim. Hiçbir sorun yoktu. Fakat ben almanyaya döndükten sonra, benim hakkıma düşen mirası ilk eşimden olan oğluma devretmiş diğer kardeşlerimin itirazına karşın, benim hakkımı oğluma devretmiş…
  Bana hiçbirşey söylemedi, haber de etmedi.
  Sonra benim için reddi miras etmiş diye duydum.
  Diğer kardeşlerim ata mirasından yararlanırken, ben hakkım olan mirası alamıyorum. Açıkçası olay daha çok yeni, ve ben hiçbir girişimde bulunamadım daha çünkü izinden yeni geldim, işyerimden izin alamıyorum. Takip edeceğim yolu da bilmiyorum.
  Diğer kardeşlerim bu durumu bana haber verdiler.
  Annemin okuma yazması yok , annem 1947 doğumlu ve 74 yaşında.
  Annemin bir şekilde kandırıldığını, yada annemin akıl sağlığını kaybettiği yönde şüpheleri oluğunu söylüyorlar.
  Annemi 5 ay önce gördüğümde hiçbir sorun yoktu. Ziyaretine gittiğimde herşey çok iyiydi. Cidden hiçbirşey anlamıyorum. Ne olup bittiğine dair birşey bilmiyorum. Bildiğim tek şey, bana yapılan büyük bir haksızlık.
  Bu konuda bilgilerinize ihtiyacım var.
  Şimdiden teşekkür ederim…
  İyi çalışmalar, mutlu yıllar. ?️?

  • Avatar
   Av. Yekcan Öner Gönderi yazarı

   Merhaba, bahsettiğiniz konu ile alakalı detaylı bir görüşme yapmak gerekiyor. Arzu ederseniz bize İLETİŞİM bölümünde yazan numaradan ulaşabilirsiniz. İyi günler dilerim..

 2. Avatar
  Darko Cevapla

  Merhaba
  Saglik sigorta sirketi Allianz benden e-Nabiz’den screenshots istiyor, yoksa tedavimi odemeyecekmis. Onu istemeye hakki var mi? Istedigini kabul etmezsem ve tedavimi odemezse, benim sikayate hakkim var mi, ne yapabilirim?
  KVKK anladigima gore Allianz beni zorlamaya hakki yok, ve o sebebiyle tedavimi odemezse haklarima aykiri. Yanlis miyim?
  Iyi gunler
  Darko

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir