İstanbul İşçi Avukatı

istanbul işçi avukatı

İşçi Avukatları Ne Yapar?

İş hukukunun bir bölümü olarak, işçi avukatları anlaşmazlıklarda ve müzakerelerde hem işverenleri hem de çalışanları temsil eder. Ancak en çok mağduriyet yaşayan taraf genelde işçi tarafıdır. Bu yüzden işçiler hukuki yardım ve danışmanlığa daha çok ihtiyaç duyarlar. İstanbul işçi avukatı olarak, işçilerin yaşadığı hukuki problemlerin çözümü için elimizden geleni yapmaktayız. 

İşverene karşı açılacak olan dava ve arabuluculuklarda en iyi şekilde temsil edilmenizi sağlamaktayız.

İşçi Avukatına İhtiyacım Olduğunu Nasıl Anlarım?

Bir işçi olarak, aşağıdaki durumlarda bir iş avukatına danışmak isteyebilirsiniz:

  • Fazla mesai, maaş gibi alacaklarınızın ödenmemesi,
  • İşyerinde kötü muameleye, ayrımcılığa veya hakarete maruz kalmanız durumunda,
  • Tehlikeli çalışma koşulları altında çalışmanız durumunda,
  • Haksız fesih nedeniyle iş sözleşmenizin sonlandırılması durumunda,
  • Kıdem tazminatına hak kazanmanıza rağmen ödenmemesi durumunda,
  • İş kazası geçirmeniz durumunda,
  • Sigortanızın eksik veya hiç yatırılmaması durumunda

İstanbul uzman işçi avukatından destek almanızı mutlaka öneririz.

Bir İşçi Avukatının Ücreti Ne Kadardır?

Genellikle avukatlar dava ücretini peşin almaktadır. Ancak iş davalarında bu durum değişebilmektedir. İşçi ve avukat aralarında bir sözleşme imzalayarak dava sonunda kazanılacak olan ücret üzerinden yüzdelik olarak anlaşabileceklerdir. Dava başlangıcında harç ve masraf alınarak dava açılmaktadır. Avukatınızla yapacağınız avukatlık sözleşmesinde mutlaka dava sonunda avukat tarafından alınacak olan oranın belirli olmasını sağlayın. 

İşçi Avukatı İstanbul

İş davalarınız için mutlaka alanında tecrübeli bir avukatla çalışmanızı önermekteyiz. İstanbul işçi avukatı olarak, hukuki problemlerinizde hızlı ve daha az masraflı bir şekilde çözüm sağlamak için çaba sarf etmekteyiz. Öner Hukuk ve Danışmanlık bürosundaki iş avukatlarının amacı, problemin çözümüne ulaşmak için mücadele vermek ve mümkün olan en iyi sonucu elde etmektir.

Dava veya problem üzerinde önce bir analiz yapılarak çalışma yolu belirlenir. Daha sonra bu çalışma yolu uygulamaya konulur. Mümkün olan en kısa sürede en olumlu sonuç alınmaya çalışır. 

İşçi Avukatı Danışmanlık 

Haklarınızın ödenmemesi ve diğer hukuki problemlerle karşılaştığınız durumda bir işçi avukatından danışmanlık alabilirsiniz. Bu danışmanlık sayesinde nasıl bir yol izleyeceğinizi, hangi yolun size daha uygun olduğuna karar verebileceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir