İş Avukatı

İş Avukatı

İş hukuku, işçi ve işveren arasındaki tüm ilişkiyi inceleyen ve düzenleyen hukuk dalıdır. İş hukukunun en büyük amacı işçinin mağdur olmasını engellemektir. Lakin iş hukuku işçi için önemli olduğu kadar işveren için de son derece önemlidir. Hem işçi hem işvereni ilgilendiren bu hukuk dalı hizmet sözleşmesiyle birlikte ortaya çıkmaktadır. İş hukuku, çalışan ve işveren taraflarını kapsadığı gibi bu unsurların devletle olan ilişkisini de kapsamaktadır. Bu nedenle de iş hukuku, bireysel ve toplu iş hukuku şeklinde ikiye ayrılmaktadır. Önemli bir alanı temsil eden bu hukuk dalıyla ilgili yürütülecek işlemlerde avukat desteği almak, özellikle hak kazanımlarında çok önem taşır. O nedenle Bakırköy iş avukatı olarak bu  alanda sizlere hukuki danışmanlık ve hukuki destek konusunda elimizden geleni yapmaya hazırız.

İş Avukatının Önemi

İş avukatı, işçiyle işveren arasındaki ilişkinin kanunlara uygun halde düzenlenmesine ve taraflar arasında çıkan ihtilafın giderilmesine yardımcı olmaktadır. İşçi ve işveren arasında var olan sözleşmeyle ilgili olarak bir anlaşmazlık ortaya çıktığında başvurulan kişiler uzman iş avukatlarıdır. İş hukuku alanında alınan hukuki destek ve danışmanlık sayesinde gerekli yönlendirmeler doğru ve kanunlara uygun olarak yapılmalıdır. Aksi takdirde dönüşü olmayan zararlar ortaya çıkabilecektir. İstanbul iş avukatı aslında iki tarafın sözleşme akdinin her evresinde yer alabilmektedir. İş sözleşmesinin hazırlanmasında ve uygulamaya konulmasında, hak ve alacaklarda, ortaya çıkan ihtilaflarda, uyuşmazlık çözümlerinde yetki sahibidir. İhbar süreleri, kıdem ve ihbar tazminatları, fazla mesai veya izin ücreti ve maaş konusu gibi ölçütlerin hepsi iş hukuku avukatı hizmetine dahildir. Bu nedenle bu alanda yaşanan hukuki sorunlarda iş  avukatları rolleri oldukça büyüktür.

İş Avukatları Hizmetleri Nelerdir?

İş hukuku avukatları meslekleri gereği oldukça önemli bir görev üstlenirler. Bu sebeple alanında uzman olan avukatlarla çalışmak oldukça mühimdir. Çünkü işçinin hak ve emeğinin korunması, işverenin sermaye ve ticari çıkarlarının gözetilmesi oldukça mühim bir konudur. Bu nedenle iş hukuku avukatı oldukça titizlikle hareket etmelidir. Hukuk ofisimizde hizmet veren iş hukuku avukatlarımız, işçi haklarının ihlallerinde, iş kazaları ya da meslek hastalıklarının hukuki boyutunda, işveren veya işçinin sözleşmedeki borçlarını yerine getirmediği durumlarda, işçi ve işverenin sendikal haklarının korunması kapsamında yer alan konularda en iyi şekilde hizmet vermeye çalışmaktadır. Profesyonel bir şekilde ve kurum anlayışıyla çalışan avukatlarımız oldukça hassas ve etkili bir hukuki süreç geçirilmesine yardımcı olurlar.

İş Avukatı Danışma

İş hukuku alanında çıkan problemler için İş avukatına danışmak son derece önemlidir. İş hukuku avukatı tavsiye vermesi üzerine bu tavsiyeye uymak sizin lehinize olacaktır.

İş Hukuku Avukatı Ücretsiz Danışma

İş avukatı olarak ücretsiz danışma hizmetimiz bulunmamaktadır. Bir avukatın ücretsiz olarak danışmanlık vermesi yasaktır. Bize İLETİŞİM sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir