Boşanma Avukatı

boşanma avukatı

Boşanma avukatı, anlaşmalı veya çekişmeli boşanma davalarında, mal paylaşımı davalarında, nafaka ve velayet davasında, velayetin kaldırılması davası gibi aile hukuku kapsamında yer alan konularda uzmanlığı bulunan ve tecrübeye sahip olan avukattır. Türk hukuk sistemi boşanma davaları için avukatı zorunlu tutmamıştır. Ancak davadan önce boşanma konusuyla ilgili avukattan hukuki destek alınması, boşanma davasının avukatla görülmesi özellikle hak kayıplarının yaşanmaması açısından çok önemlidir. Taraflar bu dönemde manevi açıdan bir üzüntü yaşarken üstüne bir de maddi bir kayıp yaşamamak için boşanma avukatı desteğine başvurmaktadırlar. Duygusal açıdan zorlu geçen bu dönemde avukat desteği alınarak sağlıklı ve hızlı bir süreç ilerletilebilir ve sahip olunan haklar kaybedilmeden veya böyle bir riskle karşılaşmadan süreç sonuçlanabilir. Boşanma avukatı alanında tüm taleplerinizi Öner Hukuk ve Danışmanlık bürosu olarak uzmanlıkla karşılamaya çalışmaktadır. Haklarınızın belirlenmesi ve korunmasıyla birlikte zorlu olmayan bir hukuki süreç geçirilmesi için gerekli olan tüm yeterlilik avukatlarımız tarafından sağlanmaktadır.

Boşanma Süreci Teknik ve Ayrıntılı Bilgi Gerektirir

Taraflar boşanma süreçlerinde avukat desteği almadan ilerlemek istedikleri zaman hak kayıplarına uğrayabilir. Boşanma avukatıyla birlikte çalışmak bu sürecin olumlu sonuçlarla ve hızlı bir şekilde geçmesini sağlar. Kişiler boşanma davasına gereken önemi vermez, yanlış bilgilerden destek alır, süreci basit görerek hareket eder, boşanma alanında tecrübeli ve uzman olmayan kişilerden akıl alarak ilerlerlerse, geri dönüşü olmayan hatalarla karşılaşabilirler. Çünkü boşanma davaları teknik bilgi gerektirir. Usul kuralları, tedbir taleplerinin yerinde ve zamanında yapılması, dilekçedeki ifadeler, hukuki sürelerin takibi teknik bilgi ve uzmanlık gerektirmektedir. Hukuk büromuz boşanma avukatı alanında var olan talebinizi en iyi şekilde karşılamaya çalışır. Mesleki yeterliliği tam olan ve alanında uzmanlığı bulunan avukatlarımızla hukuki anlamda sorun yaşamadığınız, hızlı ve hak kaybına uğramadığınız bir boşanma süreci geçirmeniz mümkündür.

Boşanma Davasının Türleri

Eşler boşanmayı kararlaştırdıkları zaman bunu iki farklı şekilde sonuçlandırabilirler. Bunlar, anlaşmalı boşanma ve çekişmeli boşanmadır. Taraflar boşanma sonucu gerçekleşecek tüm sonuçlar konusunda bir anlaşmaya varmışlarsa, hazırlanacak olan bir boşanma protokolü ile anlaşmalı boşanma davası açılabilecektir. Ancak eşlerden birinin anlaşmaya yanaşmaması durumunda o zaman taraflardan biri çekişmeli boşanma davası açması gerekir.

Anlaşmalı boşanma davası çekişmeli boşanma davasına göre daha az maliyetli ve daha hızlı bir şekilde sonuçlanmaktadır. Çekişmeli boşanma davası hem maddi hem de manevi olarak tarafları yıpratabilmektedir.

İster anlaşmalı isterse de çekişmeli boşanma davalarınızda hukuk büromuz boşanma davanızla ilgili boşanma avukatı alanında en iyi hizmeti sizlere sunmayı amaçlar. Boşanma avukatlarımız boşanma davalarınızda tüm süreci mesleklerinin deneyimleriyle yönetmektedirler. Sizler de hukuk büromuzdan bu desteği alarak ve detay atlamadan avukatınıza anlatarak, hukuki süreçte en iyi sonucu alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir