Bakırköy Çekişmeli Boşanma Avukatı

Çekişmeli Boşanma

Boşanma, Türkiye yasalarına göre evliliğin bitirilmesi durumudur. Eşlerin anlaşamaması veya bir tarafın kusurlu olması nedeniyle diğer taraf boşanma davası açabilmektedir. Eşler anlaşmalı boşanma davası açabileceği gibi bir tarafın anlaşmaya yanaşmaması halinde diğer taraf çekişmeli boşanma davası açabilecektir.

Bakırköy çekişmeli boşanma avukatı olarak boşanma hukukuyla ilgili davalar özenle takip edilmektedir. Çekişmeli boşanma davanız uzman boşanma avukatımızla titiz bir şekilde yürütülür. Hak kaybı yaşanmaması, davanın takip edilmesi ve müvekkil lehine olan diğer tüm durumlar çekişmeli boşanma avukatı olarak tarafımızca dikkat edilir.

Boşanma avukatı, boşanma davası haricinde, nafaka davasına, velayet davasına, mal paylaşımı davası ve aile hukukunu kapsayan diğer davalara da bakmaktadır.

Bakırköy çekişmeli boşanma avukatı, mahkemede sizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışır.

Bakırköy Çekişmeli Boşanma Avukatının Görev ve Sorumlulukları

İstanbul Bakırköy Boşanma avukatı olarak, müvekkili özenle temsil etmek ve müvekkil yararına sonuç almak amacıyla görev yapar. Boşanma avukatına düşen bazı görev ve sorumluluklar vardır:

 • Müvekkil adayı ile detaylı bir görüşme yapılarak boşanma nedenlerine mutlak hakim olmak
 • Dava konusu ile ilgili bilgi sahibi olan tanıklarla görüşmek
 • Dava konusu ile ilgili kanun ve güncel yargıtay kararları araştırmak
 • Dava aşamalarının titizlikle takip edilmesi

Çekişmeli Boşanma Davasının Süreçleri

 • Öncelikle müvekkil adayı ile bir görüşme yapılır.
 • Görüşmeden sonra müvekkil adayına doldurması için bir form verilir.
 • Formun doldurulması ile birlikte dava açılması için hazırlık yapılır.
 • Dava açılmadan önce müvekkil ile son kez görüşülür. Eksiklik veya yanlışlık olması halinde bu durum düzeltilir.
 • Dava açıldıktan sonra itina ile takip edilerek en kısa sürede müvekkil yararına sonuçlandırılmaya çalışılır.

Çekişmeli Boşanma Avukatı Becerileri ve Yeterlilikleri

 • İletişim Becerisi

Güçlü sözlü ve yazılı iletişim becerileri çok önemlidir ve bunlar olmadan bir boşanma avukatının görevlerini etkili bir şekilde yerine getirmekte zorlanacaksınız. İlişkiler kurabilmeniz ve güven oluşturabilmeniz gerektiğinden müşterilerle çalışırken mükemmel dinleme yeteneği de önemlidir.

Mahkemede bir davayı tartışırken, anlaşmaları müzakere ederken ve müşterilere karmaşık bilgileri açıklarken kendinden emin bir konuşmacı olmanız gerekir. İkna edici, açık ve özlü bir dil kullanmanız gerekecektir.

 • Yaratıcı problem çözme

Tüm deneyimli avukatların ve avukatların bildiği gibi, en iyi hareket tarzı her zaman en kolay ya da en bariz değildir. Karşıt tarafları alt etmek ve müvekkiliniz için olumlu bir sonuç elde etmek için, neredeyse her gün yaratıcı düşünme ve problem çözme becerilerinizi kullanmanız gerekecektir.

 • Bilgi analizi ve araştırma

Sürekli araştırmak, materyali analiz etmek ve yönetilebilir bir şeye dönüştürmek, hukuk kariyerinin bir özelliğidir.

Bilgi yığınından neyin alakalı olduğunu belirleyebilmek ve bunu müvekkilinize açık ve kısaca açıklayabilmek çok önemlidir. .

Araştırma da bir avukatın günlük işinde büyük bir rol oynar. Bir dava üzerinde arka plan çalışması yaparken, yasal belgeler hazırlarken ve müşterilere karmaşık konularda tavsiyelerde bulunurken araştırma becerilerine ihtiyacınız olacak.

Çekişmeli Boşanma davası veya hukuki destek için bizimle İLETİŞİME geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir