Bakırköy Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Bakırköy Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Eşlerin özgür iradeleriyle aralarındaki evlilik bağına anlaşarak son vermek istemelerine “anlaşmalı boşanma” denir. Evlilik birliğinin bitirmek isteyen eşlerin dayanabileceği en önemli boşanma sebebi anlaşmalı boşanmadır. Anlaşmalı boşanmada hangi tarafın kusurlu olduğu önemli değildir. Boşanma nedeni, evlilik birliğinin sarsılması olarak belirtilir. Eşlerin, ortak hayatı sürdürmeleri beklenmeyecek derecede sarsılması durumunda taraflar anlaşarak boşanma gerçekleşebilecektir.

Anlaşmalı boşanmaya hükmedilebilmesi için eşlerin boşanmanın mali sonuçlarına ve varsa çocuğun durumuna ilişkin anlaşmayı hakimin onaylaması gerekmektedir. En önemli durum evliliğin mutlaka 1 yıl sürmüş olması gerekmektedir. 1 yıldan az süredir evli olanlar anlaşmalı boşanma davası açamayacaklardır.

Anlaşmalı boşanmada, siz ve eşiniz boşanma davası açmadan önce tüm konularda bir anlaşmaya varırsınız ve bu anlaşma dahilinde mahkeme tarafından boşanma gerçekleştirilir. Anlaşmalı boşanma,  boşanma işleminizin sonuçlandırılması sürecini çekişmeli boşanmaya göre önemli ölçüde hızlı, az maliyetli ve daha az stresli olmasını sağlar.

Bakırköy anlaşmalı boşanma avukatı olarak, boşanma işlemlerinizin hızlı ve daha az maliyetle sonuçlanmasını sağlamaktayız.

Bakırköy Anlaşmalı Boşanma Avukatı Görev ve Sorumlulukları 

İstanbul Bakırköy anlaşmalı boşanma avukatı olarak, boşanmanın hızlı, daha az maliyetli ve daha az stresli bir şekilde gerçekleşmesini hedeflemekteyiz. Anlaşmalı boşanmaya karar veren tarafların sadece protokolü imzalaması ve duruşmaya gelip beyan vermesi haricinde yapacak başka bir işlemi yoktur. Bakırköy anlaşmalı boşanma avukatı olarak sizin yerinize tüm işlemleri yapmaktayız.

Anlaşmalı Boşanma Davasının Süreçleri

  • Boşanmaya karar veren tarafların her konuda anlaştığının tespit edilmesi gerekir,
  • Tarafların anlaşmasına uygun düşen bir protokol hazırlamak,
  • Dava dilekçesi ve protokol ile birlikte dava açmak ve en kısa sürede duruşma günü almak,
  • Boşanma kararının verilmesinden sonra en kısa sürede boşanmayı kesinleştirmek.

Anlaşmalı Boşanmada Duruşmaya Gelmek Gerekir Mi?

Anlaşmalı boşanma davasının duruşmasında taraflar mutlaka gelmelidir. Hakim tarafların baskı altında kalıp kalmadığını veya iradesini sakatlayan herhangi bir durum olup olmadığını irdeleyecektir. Ayrıca yapılan boşanma protokolünün uygun olup olmadığı hakim tarafından kontrol edilir. Her iki tarafın aynı anda gelmesine gerek yoktur. Ayrı zamanlarda da alınabilmektedir. Anca bu durumda süreç kısa bir süre uzayabilir.

Daha ayrıntılı bilgi ve hukuki destek için bizimle İLETİŞİME geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir